5 trików, dzięki którym Internet cię nie zje


Śni ci się czasem, że goni cię Pac-man, a ty nie wiesz, czy dać się pożreć, czy rzucić to i uciekać, bo MUSISZ przejrzeć cały strumień nowości z Facebooka, który zdaje się nie mieć końca? Nie daj się! Poznaj 5 trików, dzięki którym Internet cię nie zje i będzie na twoich usługach (a nie na odwrót).

Internet to nie potwór, da się go oswoić!

5 trików, dzięki którym Internet cię nie zje

1. Korzystaj świadomie

Nie słuchaj ludzi mówiących, ze marnujesz czas przed ekranem! Dopóki twoja skóra nie jest przezroczysta jak najcieńszy pergamin, dopóki jesz i pamiętasz, jak posługiwać się pismem odręcznym, złe fluidy Internetu ci nie zagrażają. Wyszukaj te dziedziny czy aktywności, w których Internet ułatwia ci życie i śmiało korzystaj z tych dobrodziejstw.

2. Dostosuj

Nawet, jeśli czasem wydaje ci się, że Internet = chaos, nie martw się – wszystko da się „ogarnąć”. Na przykład według instrukcji obsługi :)

3. Urozmaicaj

Nuda usypia. Staraj się używać Internetu do różnych celów, żeby nie kojarzył ci się tylko z pracą, albo załatwianiem nieciekawych spraw. Spotkaj się ze znajomymi, obejrzyj film, naucz się programować, zaplanuj następne wakacje, znajdź przepis na obiad – możliwości jest mnóstwo!

4. Eksploruj, bądź kreatywny/a!

Ucz się, poznawaj, zintegruj się z tubylcami. Wyszukuj nowe strony, zagraj w grę, odwiedź koniec Internetu. Podróżuj :)

5. Balansuj

Nie daj rodzinie i znajomym powodu do zazdrości – nich się tobą nacieszą w realu, a i ty się nimi naciesz! Internet i nowe technologie nigdy nie zastąpią świata realnego. A i nie można się zupełnie oderwać, bo może okazać się, ze zostaniesz zjedzony lub zjedzona wcale nie przez internet, ale przez świat rzeczywisty ;)

 

 A jakie są twoje sposoby na okiełznanie Internetu? Daj znać w komentarzu!

 

Obrazek: https://www.flickr.com/photos/33559336@N00/3673756798

Zrób to w Internecie!

Korzystaj z sieci kreatywnie i osiągaj swoje cele! Przekonaj się, w jaki sposób Internet może ułatwić ci życie, m.in. w domu, pracy, czasie wolnym. Cyfrowy minimalizm. Life-hacking. Crowdsourcing. Dowiedz się więcej!

Newsletter

Nie przegap najnowszych wpisów! Zapisz się na listę, a ja dam ci znać, kiedy pojawi się coś nowego :)

Zapis na newsletter ZTWI

O mnie

Marzena Kacprowicz

Marzena Kacprowicz

Cześć! Mam na imię Marzena i lubię Internet. Spędzam w nim dużo czasu, ale nie uważam, aby był to czas stracony, o nie! Zbyt wiele korzyści z niego wyciągam, żeby chcieć narzekać :) Na ZTWI opowiadam, jak wyciągnąć z Internetu to, co najlepsze. {Przeczytaj moje bio}

Obserwuj także: