5 trików, dzięki którym Internet cię nie zje


Śni ci się czasem, że goni cię Pac-man, a ty nie wiesz, czy dać się pożreć, czy rzucić to i uciekać, bo MUSISZ przejrzeć cały strumień nowości z Facebooka, który zdaje się nie mieć końca? Nie daj się! Poznaj 5 trików, dzięki którym Internet będzie na twoich usługach (a nie na odwrót).

Internet to nie potwór, da się go oswoić!

1. Korzystaj świadomie

Nie słuchaj ludzi mówiących, ze marnujesz czas przed ekranem! Dopóki twoja skóra nie jest przezroczysta jak najcieńszy pergamin, dopóki jesz i pamiętasz, jak posługiwać się pismem odręcznym, złe fluidy Internetu ci nie zagrażają. Wyszukaj te dziedziny czy aktywności, w których Internet ułatwia ci życie i śmiało korzystaj z tych dobrodziejstw.

2. Dostosuj

Nawet, jeśli czasem wydaje ci się, że Internet = chaos, nie martw się – wszystko da się „ogarnąć”. Na przykład według instrukcji obsługi :)

3. Urozmaicaj

Nuda usypia. Staraj się używać Internetu do różnych celów, żeby nie kojarzył ci się tylko z pracą, albo załatwianiem nieciekawych spraw. Spotkaj się ze znajomymi, obejrzyj film, naucz się programować, zaplanuj następne wakacje, znajdź przepis na obiad – możliwości jest mnóstwo!

4. Eksploruj, bądź kreatywny/a!

Ucz się, poznawaj, zintegruj się z tubylcami. Wyszukuj nowe strony, zagraj w grę, odwiedź koniec Internetu. Podróżuj :)

5. Balansuj

Nie daj rodzinie i znajomym powodu do zazdrości – nich się tobą nacieszą w realu, a i ty się nimi naciesz! Internet i nowe technologie nigdy nie zastąpią świata realnego. A i nie można się zupełnie oderwać, bo może okazać się, ze zostaniesz zjedzony lub zjedzona wcale nie przez internet, ale przez świat rzeczywisty ;)

 

 

Obrazek: https://www.flickr.com/photos/33559336@N00/3673756798

Zobacz także:

LEAVE A COMMENT

Zrób to w Internecie!

Witaj w przestrzeni dla ciekawskich! Dowiedz się, w jaki sposób wycisnąć z Internetu 110% możliwości i ułatwiaj sobie życie. Lifehacking, crowdsourcing, projekty społeczne. Aplikacje. Dowiedz się więcej!

O mnie

Marzena Kacprowicz

Marzena Kacprowicz

Cześć! Mam na imię Marzena i lubię Internet. Spędzam w nim mnóstwo czasu, ale nie uważam, aby był to czas stracony, o nie! Zbyt wiele korzyści z niego wyciągam, żeby chcieć narzekać :) Lubię opowiadać o tym, że w Internecie dzieje się dużo ciekawego. {Przeczytaj moje bio}

Obserwuj także: