Aplikacje, które przydadzą się w podróży


Nowe technologie zostały stworzone po to, żeby zminimalizować człowieczy stres podczas podróży i zmaksymalizować poczucie panowania nad sytuacją. W jaki sposób? Dziś przedstawiam moje ulubione aplikacje, które przydadzą się w podróży.

Tablet – mój pomocnik wakacyjny

Przed urlopem zrobiłam porządki na tablecie. Nie używam go często, bo to urządzenie, na którym nie da się popracować i zazwyczaj traktuję go jako czytnik artykułów z Pocketa i Feedly, albo „przeglądacz” serwisów. Na wakacjach sprawdza się jednak idealnie – mały, lekki i z dobrą anteną wifi. Dlatego postanowiłam uczynić z niego pomocnika wakacyjnego.

Jeden z ekranów dedykowałam wakacjom – zamieściłam na nim tylko te programy i widżety, które mogą się przydać podczas wyjazdu. Zero chaotycznego szukania – wszystko w jednym miejscu.

Aplikacje, które przydadzą się w podróży

Oto mój wybór:

 1. AirBnb – wspominałam już, że to mój ulubiony sposób rezerwowania noclegu na wakacjach, więc na wszelki wypadek aplikację wolę mieć pod ręką, żeby np. szybko znaleźć kontakt do hosta, od którego wynajmuję mieszkanie.
 2. Couchsurfing – nie używam couchsurfingu do szukania noclegu, ale do szukania ludzi, z którymi można wyskoczyć na piwo :)
 3. MeetUp – aplikacja do wyszukiwania i organizowania spotkań z użytkownikami serwisu – kolejna opcja do nawiązania nowych kontaktów w podróży.
 4. Tłumacz Google – to chyba najlepszy na rynku bezpłatny słownik, z którego można również korzystać offline. Z mojego doświadczenia wynika, że w restauracji przy rozszyfrowywaniu obcojęzycznego menu sprawdza się lepiej, niż książkowe rozmówki ;)
 5. Google Maps – oprócz funkcji nawigacji dostępnej w wersji online umożliwiają też korzystanie z map bez połączenia z Internetem.
 6. WizzAir/ Ryanair – lubię tanie latanie, więc jeśli korzystam z usług tych przewoźników, również wolę mieć pod ręką odpowiednią aplikację, a w niej karty pokładowe i plan podróży.

Dodatkowo, w moim tablecie znalazło się miejsce na:

 • zakładki linkujące do praktycznych informacji dotyczących np. rozkładu kominikacji miejskiej w mieście, w którym się zatrzymam, wskazówek dojazdu na lotnisko, listy rzeczy do zobaczenia z ulubionego bloga.
 • notatkę z adresem zamieszkania i numerem telefonu hosta ;)
 • widżet z pogodą na najbliższe dni.

Poza tym oczywiście social media:

 • Facebook
 • Instagram (uwielbiam Insta za to, że to takie nieangażujące medium – zero reklam, informacji, krzykliwych bannerów – po prostu oglądasz i zamieszczasz ładne zdjęcia :) )

– żeby relacją z podróży poirytować znajomych, którzy siedzą w biurze ;)

I coś na wolną chwilę:

 • Evernote, w którym raz dziennie spisuję „dziennik”, żeby nic nie umknęło ;)
 • Pocket – sprawdza się w samolocie, jako wirtualna gazeta z artykułami, które chcesz czytać (bo sam/a je tam umieściłeś/aś ;) )
 • Kulki – gra stara jak świat, ale ją lubię :)

Trochę tego jest! Ale zaznaczam od razu, że tablet i wszystkie ww. aplikacje to tylko pomocnicy w podróży, do których sięgam tylko w określonych przypadkach w przerwach między cieszeniem się wakacjami. Technologie są tylko dodatkiem :)

 

Jakie są wasze ulubione aplikacje, które lubicie zabierać ze sobą w podróż? Dajcie znać w komentarzu! :)

Zrób to w Internecie!

Korzystaj z sieci kreatywnie i osiągaj swoje cele! Przekonaj się, w jaki sposób Internet może ułatwić ci życie, m.in. w domu, pracy, czasie wolnym. Cyfrowy minimalizm. Life-hacking. Crowdsourcing. Dowiedz się więcej!

Newsletter

Nie przegap najnowszych wpisów! Zapisz się na listę, a ja dam ci znać, kiedy pojawi się coś nowego :)

Zapis na newsletter ZTWI

O mnie

Marzena Kacprowicz

Marzena Kacprowicz

Cześć! Mam na imię Marzena i lubię Internet. Spędzam w nim dużo czasu, ale nie uważam, aby był to czas stracony, o nie! Zbyt wiele korzyści z niego wyciągam, żeby chcieć narzekać :) Na ZTWI opowiadam, jak wyciągnąć z Internetu to, co najlepsze. {Przeczytaj moje bio}

Obserwuj także: