Crowdsourcing: od reCAPTCHA do Duolingo


Wspominałam wam już o tym, że bardzo lubię crowdsourcing. A czy wiecie, jaki jest związek między crowdsurcingiem a reCAPTCHA, czyli tymi nielubianymi przez nas obrazkami, z których musimy przepisywać znaki na przykład w formularzu rejestracyjnym? Zdradzę wam, że ilekroć „wklepujemy” w formularzu te znaki, robimy coś dobrego :)

Sekret zdradzi wam autor reCAPTCHA w poniższym wideo. Dowiecie się od niego również, w jaki sposób dzięki tej samej sztuczce możecie uczyć się języków obcych ZA DARMO na Duolingo :) Polecam bardzo!

Ps. Wideo jest w języku angielskim, ale klikając w przycisk „subtitles”, zjadujący się pod wideo po prawej stronie, możecie włączyć polskie napisy.

Massive_scale

 

Zrób to w Internecie!

Korzystaj z sieci kreatywnie i osiągaj swoje cele! Przekonaj się, w jaki sposób Internet może ułatwić ci życie, m.in. w domu, pracy, czasie wolnym. Cyfrowy minimalizm. Life-hacking. Crowdsourcing. Dowiedz się więcej!

Newsletter

Nie przegap najnowszych wpisów! Zapisz się na listę, a ja dam ci znać, kiedy pojawi się coś nowego :)

Zapis na newsletter ZTWI

O mnie

Marzena Kacprowicz

Marzena Kacprowicz

Cześć! Mam na imię Marzena i lubię Internet. Spędzam w nim dużo czasu, ale nie uważam, aby był to czas stracony, o nie! Zbyt wiele korzyści z niego wyciągam, żeby chcieć narzekać :) Na ZTWI opowiadam, jak wyciągnąć z Internetu to, co najlepsze. {Przeczytaj moje bio}

Obserwuj także: