Dodaj zabytek


Na spacerze, w drodze z pracy do domu, na wakacjach – jeśli nosisz ze sobą smartfon, który robi zdjęcia, a nawet łapie połaczenie z Internetem, możesz pomóc mapować zabytki. Dodanie informacji o napotkanym zabytku zajmie ci chwilkę, a dzięki tej chwilce przyłączysz się do tworzenia największej w Polsce crowdsourcingowej bazy zabytków.

Projekt Otwarte Zabytki powstał w odpowiedzi na brak jednego, dużego, kompletnego i aktualnego katalogu polskich zabytków. A ponieważ wiedza o zabytkach była (i jest) rozproszona i zebranie w jednym miejscu tak wielu informacji wymaga dużych nakładów pracy i czasu, Centrum Cyfrowe, autorzy projektu, postanowili zaprosić do projektu internautów, dając im proste w obsłudze narzędzie, za pośrednictwem którego każdy może dorzycić swoją ciegiełkę.

I już są sukcesy – w bazie jest już ponad 9000 zabytków!

Strona projektu: http://otwartezabytki.pl/

Zrób to w Internecie!

Korzystaj z sieci kreatywnie i osiągaj swoje cele! Przekonaj się, w jaki sposób Internet może ułatwić ci życie, m.in. w domu, pracy, czasie wolnym. Cyfrowy minimalizm. Life-hacking. Crowdsourcing. Dowiedz się więcej!

Newsletter

Nie przegap najnowszych wpisów! Zapisz się na listę, a ja dam ci znać, kiedy pojawi się coś nowego :)

Zapis na newsletter ZTWI

O mnie

Marzena Kacprowicz

Marzena Kacprowicz

Cześć! Mam na imię Marzena i lubię Internet. Spędzam w nim dużo czasu, ale nie uważam, aby był to czas stracony, o nie! Zbyt wiele korzyści z niego wyciągam, żeby chcieć narzekać :) Na ZTWI opowiadam, jak wyciągnąć z Internetu to, co najlepsze. {Przeczytaj moje bio}

Obserwuj także: