Ikea’s emoticon app – wyraź to obrazkiem


Każdy, kto wynajmował mieszkanie na studiach, albo mieszkał w akademiku wie, jak czasem trudno jest dogadać się ze współlokatorami w kwestii sprzątania. Jedni uwielbiają tworzyć swoje prywatne składziki brudnych skarpetek, inni dostają szału na widok okruszków na blacie kuchennym. Ikea ma rozwiązanie! I nie jest to bynajmniej żadna nowa multifunkcyjna szafka, do której można schować cały bałagan ;)

Ikea_emoticons

Ikea stworzyła aplikację, która wzbogaci twoją smartfonową klawiaturę w emotikonki związane z życiem domowym, za pośrednictwem których będziesz mógł/ mogła przekazać współmieszkańcom trudną wiadomość, na przykład prośbę o posprzątanie łazienki. Autorzy aplikacji wychodzą z założenia, żeczasem trudno jest powiedzieć coś bez emocji, a  słowa mogą być zinterpretowane w rózny sposób, więc w niektórych przypadkach znacznie łatwiej jest przekazać trudną wiadomość z pomocą słodkich, kolorowych emotikonek, na widok których buzia sama się uśmiecha.

Nie sądzę, żeby była to aplikacja, która w założeniu ma sprawić, że ludzie przestaną ze sobą rozmawiać – to kłóciłoby się z wartościami Ikei. Raczej trzeba ją traktować w kategorii zabawy :)

Aplikację mozna podbrać na Androida i iOS.

Zrób to w Internecie!

Korzystaj z sieci kreatywnie i osiągaj swoje cele! Przekonaj się, w jaki sposób Internet może ułatwić ci życie, m.in. w domu, pracy, czasie wolnym. Cyfrowy minimalizm. Life-hacking. Crowdsourcing. Dowiedz się więcej!

Newsletter

Nie przegap najnowszych wpisów! Zapisz się na listę, a ja dam ci znać, kiedy pojawi się coś nowego :)

Zapis na newsletter ZTWI

O mnie

Marzena Kacprowicz

Marzena Kacprowicz

Cześć! Mam na imię Marzena i lubię Internet. Spędzam w nim dużo czasu, ale nie uważam, aby był to czas stracony, o nie! Zbyt wiele korzyści z niego wyciągam, żeby chcieć narzekać :) Na ZTWI opowiadam, jak wyciągnąć z Internetu to, co najlepsze. {Przeczytaj moje bio}

Obserwuj także: