Miejska Ścieżka – na spacer w słuchawkach


To mogło wyglądać zabawnie – idzie para, obie osoby ze słuchawkami w uszach, gapią się na Pałac Kultury, zadzierając wysoko głowy, nagle skręcają, jakby ktoś im kazał, przystają, po czym Marzena zaczyna tańczyć pod Salą Koncertową, bo wyobraziła sobie, że jest na pierwszym koncercie Rolling Stones i z Wojciechem Mannem szaleje na widowni. To nie szaleństwo! To nie zgubny wpływ smartfona, zabraniającego parom ze sobą rozmawiać! To… Miejska Ścieżka!

Miejska Ścieżka to zestaw audioprzewodników, które można pobrać na telefon i dać się wciągnąć w superinteresujące miejskie historie. Dowiecie się z nich m.in. dlaczego charakterystycznych bloków z osiedla Za Żelazną Bramą raczej nie da się wysadzić w powietrze oraz co Muranów ma wspólnego z włoską Wenecją. Warszawa lat 60., Kryminalna Warszawa (tylko dla dorosłych!), Wielokulturowa Praga – to tylko niektóre spośród okołogodzinnych spacerów, podczas których dzięki głosom w swojej głowie spojrzycie na miasto z zupełnie innej strony. To taka rozszerzona rzeczywistość, ale bez zbędnego odrywania się od „realu” ;)

Za darmo!

Dostepne również w języku angielskim.

Udanej zabawy :)

***

Miejską Ścieżkę przygotowało Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna.

Obrazek ze strony http://miejskasciezka.pl/pl/

Zrób to w Internecie!

Korzystaj z sieci kreatywnie i osiągaj swoje cele! Przekonaj się, w jaki sposób Internet może ułatwić ci życie, m.in. w domu, pracy, czasie wolnym. Cyfrowy minimalizm. Life-hacking. Crowdsourcing. Dowiedz się więcej!

Newsletter

Nie przegap najnowszych wpisów! Zapisz się na listę, a ja dam ci znać, kiedy pojawi się coś nowego :)

Zapis na newsletter ZTWI

O mnie

Marzena Kacprowicz

Marzena Kacprowicz

Cześć! Mam na imię Marzena i lubię Internet. Spędzam w nim dużo czasu, ale nie uważam, aby był to czas stracony, o nie! Zbyt wiele korzyści z niego wyciągam, żeby chcieć narzekać :) Na ZTWI opowiadam, jak wyciągnąć z Internetu to, co najlepsze. {Przeczytaj moje bio}

Obserwuj także: