Napraw miasto


Dziura w chodniku, niedziałająca latarnia, nielegalne wysypisko śmieci – widzisz? Zgłoś przez NaprawmyTo.pl!

Problem: władze miejskie czasem działają opieszale – nie dlatego, że nie chcą działać szybciej, ale dlatego, że czasem nie są w stanie zauważyć wszystkich problemów.

NaprawmyTo.pl to serwis, dzięki któremu mieszkańcy wybranych miast mogą oznaczać na mapie miejsca w przestrzeni miejskiej, które wymagają interwencji władz. Moderatorzy platformy ze zgłoszeń tworzą raporty i przekazuą je władzom miasta i służbom porządkowym, skracając tym samym proces reakcji na problem i pomagając mieszkańcom w zgłaszniu nieprawidłowości.

Obecnie z serwisu korzystają:  Chorzów, Czerwonak, Dąbrowa Górnicza, Gmina Puck, Lublin, Łazy, Marki, Miasto Puck, Nysa, Przemyśl, Toruń i Zamość.

 

Organizator: Fundacja im. Stefana Batorego i Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia.

Strona projektu: http://naprawmyto.pl/home

Zrób to w Internecie!

Korzystaj z sieci kreatywnie i osiągaj swoje cele! Przekonaj się, w jaki sposób Internet może ułatwić ci życie, m.in. w domu, pracy, czasie wolnym. Cyfrowy minimalizm. Life-hacking. Crowdsourcing. Dowiedz się więcej!

Newsletter

Nie przegap najnowszych wpisów! Zapisz się na listę, a ja dam ci znać, kiedy pojawi się coś nowego :)

Zapis na newsletter ZTWI

O mnie

Marzena Kacprowicz

Marzena Kacprowicz

Cześć! Mam na imię Marzena i lubię Internet. Spędzam w nim dużo czasu, ale nie uważam, aby był to czas stracony, o nie! Zbyt wiele korzyści z niego wyciągam, żeby chcieć narzekać :) Na ZTWI opowiadam, jak wyciągnąć z Internetu to, co najlepsze. {Przeczytaj moje bio}

Obserwuj także: