Polub Internet! Pomogę ci :)


Mogliście słyszeć, że Internet rozbija więzi społeczne i pożera ludzi, którzy bez opamiętania dają się wciągnąć w wirtualną rzeczywistość. Nie daj się wystraszyć! Polub Internet – pomogę ci :) Pokażę ci dobre strony Internetu i podpowiem, jak wykorzystywać go do realizacji własnych celów.

Internet a rozmawianie w metrze

‚The Death of Conversation’ due to the smartphones to projekt londyńskiego fotografa Babycakes Romero mający być kolejnym dowodem na to że nowe technologie nieustannie przyczyniają się do atrofii więzi społecznych we współczesnym świecie. Co więcej – że są jej głównym powodem.

Jakże nie zgadzam się z tą tezą! Nie uważam, że przeciętny, spotkany na ulicy Kowalski, preferuje „onlajnowy” sposób komunikacji w miejsce spotkania twarzą w twarz. Nie uważam też, że posiadanie smartfona drastycznie wpłynęło na to brak rozmów między współpasażerami w środkach transportu miejskiego – jeśli ktoś nie ma natury „zagadywacza”, to i przed erą smartfonów nie rozmawiał z obcymi w autobusie. Dlaczego obrazek osoby czytającej coś w smarftfonie/ tablecie stereotypowo odbierany jest jako „zły znak nowych czasów”, podczas gdy obrazek tej samej osoby zaczytanej w książce, czy chowającej się za wielką płachtą gazety odbierany jest zupełnie inaczej?

Pożyteczny czas online

Owszem, spędzamy ze smartfonami dużo czasu, ale to zapewne dlatego, że kryją w sobie tyle informacji, co gazeta, radio i telewizja razem wzięte. Jeśli zatem ktoś lubi doświadczać tony informacji i skaczących obrazków, to gdyby nie Internet, swój czas spędzałby w ten sam sposób przed telewizorem.

Polub Internet!

Moim zdaniem nie powinniśmy nadmiernie obawiać się rozwoju nowych technologii. Nowe kanały komunikacji nie muszą wypierać tradycyjnych form. Wręcz przeciwnie – mogą je rozszerzać. Dzięki coraz bardziej powszechnemu dostępowi do Internetu możemy robić więcej: być w wizualnym kontakcie ze znajomymi, którzy przebywają na drugim końcu świata, bezpłatnie uczyć się, zdobywać doświadczenie zawodowe i nowe umiejętności, mieć dostęp do informacji – bez względu na wiek, płeć, zasobność portfela, czy miejsce zamieszkania.

Zawodowo zajmuję się współpracą z kreatywnymi ludźmi, którzy znaleźli sposób na takie wykorzystanie nowych technologii, które pozwala im realizować ważne społecznie cele. Efekty są zdumiewające! I co więcej – działania te mają najprawdziwszy, pozytywny wpływ na rzeczywistość.

Nie kolorujmy zatem „Internetów” tylko w ciemnych barwach – polubmy je!

I o tym właśnie jest ten blog :) Inspirującej lektury!

Zapisz

Zapisz

Zrób to w Internecie!

Korzystaj z sieci kreatywnie i osiągaj swoje cele! Przekonaj się, w jaki sposób Internet może ułatwić ci życie, m.in. w domu, pracy, czasie wolnym. Cyfrowy minimalizm. Life-hacking. Crowdsourcing. Dowiedz się więcej!

Newsletter

Nie przegap najnowszych wpisów! Zapisz się na listę, a ja dam ci znać, kiedy pojawi się coś nowego :)

Zapis na newsletter ZTWI

O mnie

Marzena Kacprowicz

Marzena Kacprowicz

Cześć! Mam na imię Marzena i lubię Internet. Spędzam w nim dużo czasu, ale nie uważam, aby był to czas stracony, o nie! Zbyt wiele korzyści z niego wyciągam, żeby chcieć narzekać :) Na ZTWI opowiadam, jak wyciągnąć z Internetu to, co najlepsze. {Przeczytaj moje bio}

Obserwuj także: