Prezentacje multimedialne – nie tylko PowerPoint


Szykujesz się do prowadzenia warsztatu, przedstawienia raportu lub wystąpienia publicznego? Nie zanudź publiki swoją opowieścią! Przygotuj atrakcyjną wizualnie prezentację i spraw, aby została zapamiętana na długo.Do stworzenia prezentacji multimedialnej możesz użyć popularnego PowerPointa, albo przetestować jedną z wielu alternatywnych aplikacji. Niech będzie kreatywnie!

Prezentacje multimedialne: Google Slides

Prezentacje multimedialne: Google Slides

1. Google Slides (Prezentacje Google)

Prezentacje Google to proste narzędzie przeglądarkowe do tworzenia prezentacji multimedialnych. Możesz skorzystać z różnych motywów graficznych, czcionek, funkcji dodawania grafik, filmów i animacji. Prezentacja zostanie automatycznie zapisana na twoim Dysku Google. Bardzo przydatną funkcjonalnością jest możliwość wstawienia prezentacji na stronę www za pomocą kodu embed – możesz w razie potrzeby edytować ją w dowolnym momencie z poziomu edytora Prezentacji Google, a zmiany od razu pojawią się na stronie, bez konieczności wgrywania zaktualizowanej prezentacji :)

Prezentacje multimedialne: Slides.com

Prezentacje multimedialne: Slides.com

2. Slides.com

Twórz lepsze prezentacje! – zachęcają twórcy Slides.com. Do twojej dyspozycji oddają edytor online, w którym znajdują się wszystkie najpotrzebniejsze funkcjonalności: tworzenie slajdów, dodawanie tekstu, grafik, kształtów, ramek i kodu. Prezentacje są zapisane w chmurze, dzięki czemu możesz mieć do nich dostęp w każdym miejscu, bez konieczności pobierania jej i noszenia ze sobą na pendrajwie.

Przydatną funkcjonalnością jest tzw. „Speaker view” – widok prezentera, w którym na ekranie monitora podczas swojego wystąpienia zobaczysz podgląd aktualnego slajdu, kolejnego slajdu, swoje notatki oraz czasomierz.

W wersji bezpłatnej można tworzyć tylko prezentacje publicznie dostępne i korzystać z przestrzeni 250MB.

3. Prezi

Dobrze przygotowane prezentacje tworzone w Prezi mogą wyglądać jak profesjonalne animacje, wciągające widzów na kolejny poziom wiedzowego wtajemniczenia ;)

O co chodzi w Prezi? Zerknij na to krótkie wideo:

Wskazówka: Jeśli zdecydujesz się na stworzenie prezentacji w Prezi, pamiętaj, żeby zadbać o dobre połączenie z Internetem w miejscu, w którym będziesz przedstawiał/a prezentację (albo ściągnij aplikację desktopową i otwórz w niej swoją Prezi).

Prezentacje multimedialne: canva

Prezentacje multimedialne: canva

4. Canva

Canva to przeglądarkowa aplikacja do tworzenia grafiki (pisałam o niej m.in. w tym artykule). Możesz skorzystać z szablonów slajdów, wielu przydatnych kształtów, grafik i fontów, a następnie pobrać gotowe slajdy i złożyć w prezentację.

 

5. Slideshare

Jeśli szukasz inspiracji do stworzenia prezentacji, albo chcesz podzielić się swoim dziełem z innymi, skorzystaj ze Slideshare. Możesz założyć konto, aby gromadzić w nim swoją twórczość, zapisywać prezentacje, które wpadły ci w oko oraz obserwować profile innych twórców. Prezentacje możesz zamieścić na stronie (kod embed), udostępnić w mediach społecznościowych i pobrać.

I jeszcze więcej narzędzi!

W artykule na Colorlib znajdziecie jeszcze więcej przydatnych aplikacji do tworzenia prezentacji, m.in. Fokusky, Slidebean, Sway, in3Dgallery i Emaze :)

I jeszcze więcej porad!

Dorota Kostowska zdradza, jak przygotować prezentację, która posłuży publiczności oraz podrzuca też 10 kroków do dobrej prezentacji. Polecam!

Dobrej zabawy! :)

Zrób to w Internecie!

Korzystaj z sieci kreatywnie i osiągaj swoje cele! Przekonaj się, w jaki sposób Internet może ułatwić ci życie, m.in. w domu, pracy, czasie wolnym. Cyfrowy minimalizm. Life-hacking. Crowdsourcing. Dowiedz się więcej!

Newsletter

Nie przegap najnowszych wpisów! Zapisz się na listę, a ja dam ci znać, kiedy pojawi się coś nowego :)

Zapis na newsletter ZTWI

O mnie

Marzena Kacprowicz

Marzena Kacprowicz

Cześć! Mam na imię Marzena i lubię Internet. Spędzam w nim dużo czasu, ale nie uważam, aby był to czas stracony, o nie! Zbyt wiele korzyści z niego wyciągam, żeby chcieć narzekać :) Na ZTWI opowiadam, jak wyciągnąć z Internetu to, co najlepsze. {Przeczytaj moje bio}

Obserwuj także: