Trackography


Zastanawialiście się kiedyś, jakie dane o was zbierają portale, które odwiedzacie? Dzięki Trackography możecie to szybko sprawdzić.

Trackpography
Jak to działa?
  • Wybierz kraj, klikając w odpowiednie miejsce na mapie.
  • Wybierz z listy interesujące cię medium.

Serwis wyświetli informację o tym, jakie dane o czytelnikach zbiera dany portal i gdzie one trafiają – możecie zobaczyć lokalizację firm zbierających dane i szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób wykorzystują one zebrane dane.

Jak zauważa Fundacja Panoptykon:

[quote style=”2″ author=”Author”]Trackography pokazuje również, jak często nasze dane „podróżują” do serwerów znajdujących się w innych krajach i firm, które podlegają innym systemom prawnym. Oznacza to, że dane tracą możliwości ochrony, której moglibyśmy się spodziewać, odwiedzając strony krajowych gazet i serwisów informacyjnych.[/quote]

 

Autorzy aplikacji: Tactical Tech

Strona projektu: https://trackography.org/

Zobaczcie też: https://myshadow.org/trackography-solutions – listę podpowiedzi, które pomogą chronić waszą prywatność w sieci.

Zrób to w Internecie!

Korzystaj z sieci kreatywnie i osiągaj swoje cele! Przekonaj się, w jaki sposób Internet może ułatwić ci życie, m.in. w domu, pracy, czasie wolnym. Cyfrowy minimalizm. Life-hacking. Crowdsourcing. Dowiedz się więcej!

Newsletter

Nie przegap najnowszych wpisów! Zapisz się na listę, a ja dam ci znać, kiedy pojawi się coś nowego :)

Zapis na newsletter ZTWI

O mnie

Marzena Kacprowicz

Marzena Kacprowicz

Cześć! Mam na imię Marzena i lubię Internet. Spędzam w nim dużo czasu, ale nie uważam, aby był to czas stracony, o nie! Zbyt wiele korzyści z niego wyciągam, żeby chcieć narzekać :) Na ZTWI opowiadam, jak wyciągnąć z Internetu to, co najlepsze. {Przeczytaj moje bio}

Obserwuj także: