Wrzesień pod znakiem tłumu. TuDu.org.pl!


Tłum w miastach, na wsiach, na ulicach. Tłum w metrze, autobusie i tramwaju. Wreszcie  – tłum w Internecie. Różnorodny, rozproszony geograficznie, składający się z milionów indywidualności, milionów doświadczeń i pomysłów. Czy narzekać nań trzeba? Czy też przydać się może? I co to jest TuDu.org.pl?

Ostatnie miesiące upływały mi na intensywnym knuciu, w jaki sposób mocą ową zasilić rozmaite działania społeczne, z którymi spotykam się na co dzień w pracy.

Wolontariat? Chętnie! Ale gdzie?

Znam mnóstwo malutkich, lokalnych organizacji pozarządowych, które mają duży problem ze znalezieniem wolontariuszy do pomocy – bo z ich miejscowości potencjalni wolontariusze wyjeżdżają, bo ludzie nie mają czasu  i chęci na wolontariat, bo w tych internetach siedzą, zamiast się zaangażować.

Znam też dużo organizacji, które chciałyby stworzyć wielką, ogólnopolską akcję społeczną, ale do tego również potrzebują wsparcia dodatkowych osób, bo ich kilkuosobowy zespół nie jest w stanie dotrzeć z informacją w każdy zakątek Polski.

Dodatkowo, kiedy rozmawiam z moimi znajomymi o wolontariacie, dowiaduję się, że owszem, to fajna sprawa, ale gdzie szukać ciekawych ofert dla wolontariuszy i co w przypadku, jeśli w tygodniu mogę przeznaczyć max godzinę na taką działalność? Czy w ogóle jest sens zaprzątać sobie głowę?

Crowdsourcing! I TuDu.org.pl

Nie powinno się knucia przeciągać w nieskończoność, bo możesz być pewien, że zawsze, ilekroć wpadasz na jakiś pomysł, w tej samej minucie w różnych zakątkach globu pięć innych osób wpada na dokładnie ten sam pomysł, więc z knucia szybko zrodził się plan. A z planu działanie.

I tak, proszę państwa, jako prezent na koniec lata wypuściliśmy w ręce tłumu TuDu – naszą najnowszą produkcję, która (mam nadzieję) rozwiąże chociaż częściowo problemy ww. bohaterów. Organizacjom daje dostęp do dużej bazy wolontariuszy (już ponad 200 osób!), charakteryzujących się różnorodnymi umiejętnościami, a wolontariuszom – dużą bazę mikrozadań, dopasowanych do ich zainteresowań i w dodatku możliwych do wykonania w czasie krótszym niż 3 godziny PRZEZ INTERNET.

To działa!

TuDu ślicznie wystartowało – w ciągu pierwszych dwóch tygodni zarejestrowało się w niej 300 użytkowników, którzy dodali ponad 100 rozwiązań do zadań. Z reakcji naszych rozmówców śmiemy wnioskować, że TuDu okaże się przydatna. Mam nadzieję! Wszak w tłumie siła, tego jestem pewna :)

TuDu-infografika-wolontariusze

Zrób to w Internecie!

Korzystaj z sieci kreatywnie i osiągaj swoje cele! Przekonaj się, w jaki sposób Internet może ułatwić ci życie, m.in. w domu, pracy, czasie wolnym. Cyfrowy minimalizm. Life-hacking. Crowdsourcing. Dowiedz się więcej!

Newsletter

Nie przegap najnowszych wpisów! Zapisz się na listę, a ja dam ci znać, kiedy pojawi się coś nowego :)

Zapis na newsletter ZTWI

O mnie

Marzena Kacprowicz

Marzena Kacprowicz

Cześć! Mam na imię Marzena i lubię Internet. Spędzam w nim dużo czasu, ale nie uważam, aby był to czas stracony, o nie! Zbyt wiele korzyści z niego wyciągam, żeby chcieć narzekać :) Na ZTWI opowiadam, jak wyciągnąć z Internetu to, co najlepsze. {Przeczytaj moje bio}

Obserwuj także: