Zacznij tu

Dzięki Zrób to w Internecie „Ogarniesz” Internet, ujarzmisz go i… wreszcie polubisz :)

Zrób to w Internecie – co to takiego?

Zrób to w Internecie to strona, która podpowiada, w jaki sposób Internet może ułatwić ci życie, m.in. w domu, pracy, czasie wolnym. Chcesz nauczyć się czegoś nowego, pogadać ze znajomymi, wyjść do muzeum, zaangażować się w fajną akcję społeczną albo zrobić masę innych rzeczy, ale nie masz okazji/ pieniędzy/ czasu? Zrób to w Internecie!

Co znajdziesz na ZTWI?

Triki, pomagające ujarzmić Internet:

Skąd pomysł na ZTWI?

W Internecie czujemy się już jak ryby w wodzie – mamy konta na 3 portalach społecznościowych, łączymy się z Siecią mobilnie, kręcimy filmiki, „bankujemy” i robimy zakupy.

Internet jest jednak tak szybko pączkującą masą, że nawet ninjom Internetu ciężko za wszystkim nadążyć. Ale nie bój się nie! Jeśli szukasz inspiracji na urozmaicenie swojego internetowego życia i chcesz po trochu eksplorować jego ciekawe zakątki, dobrze trafiłeś/-aś.

Tworzę ZTWI, ponieważ uważam, że Internet jest wielkim narzędziem i że jeśli dostanie się w ręce kreatywnych ludzi, może zadziać się wiele ciekawego. Od wielu lat wspieram aktywistów w wykorzystaniu nowych technologii w projektach społecznych, szkolę i staram się odczarowywać negatywny stereotyp Internetu, a na ZTWI hobbystycznie promuję kreatywne korzystanie z Internetu.

Kilka prostych trików i sam/-a zdecydujesz, czy czas on-line wolisz marnować, czy kreatywnie wykorzystywać :)

Inspirującej lektury!

Marzena