Be My Eyes – pożycz swoje oczy


Smartfon budzi się i wibruje – właśnie ktoś próbuje nawiązać z tobą połączenie wideo.

– Cześć [wstaw swoje imię]! Nie wiem, czy to mleko jeszcze jest okej… Czy pomożesz mi sprawdzić termin przydatności?

– Jasne! – odpowiadasz, bo przez kamerkę wbudowaną w smartfon twojego rozmówcy widzisz datę i możesz podzielić się tą informacją.

Tak właśnie działa Be My Eyes – aplikacja, która łączy osoby niewidome z wolontariuszami, aby ci za pośrednictwem wideoczatu mogli stać się… ich oczami i pomogli im w wykonywaniu rozmaitych, codziennych zadań: od pomocy przy odczytaniu daty ważności na kartonie mleka, po wsparcie przy znalezieniu drogi na pocztę.

Genialne w swojej prostocie!

BeMyEyes

Aby zacząć działać, wystarczy pobrać aplikację i założyć w niej konto. Kiedy pojawi sie prośba o pomoc, użytkownik dostaje powiadomienie i jeśli akurat jest w stanie nawiązć połączenie wideo, może działać.

Na zachętę dla wolontariuszy został przygotowany system motywacyjny – za swoją pomoc otrzymują punkty, dzięki którym wiedzą, jak duży wpływ na czyjeś życie może mieć ich chęć działania :)

Zobaczcie filmik, który świetnie przedstawia ideę działania appki:

Zrób to w Internecie!

Korzystaj z sieci kreatywnie i osiągaj swoje cele! Przekonaj się, w jaki sposób Internet może ułatwić ci życie, m.in. w domu, pracy, czasie wolnym. Cyfrowy minimalizm. Life-hacking. Crowdsourcing. Dowiedz się więcej!

Newsletter

Nie przegap najnowszych wpisów! Zapisz się na listę, a ja dam ci znać, kiedy pojawi się coś nowego :)

Zapis na newsletter ZTWI

O mnie

Marzena Kacprowicz

Marzena Kacprowicz

Cześć! Mam na imię Marzena i lubię Internet. Spędzam w nim dużo czasu, ale nie uważam, aby był to czas stracony, o nie! Zbyt wiele korzyści z niego wyciągam, żeby chcieć narzekać :) Na ZTWI opowiadam, jak wyciągnąć z Internetu to, co najlepsze. {Przeczytaj moje bio}

Obserwuj także: