Zacznij tu |O mnie |Kontakt |Newsletter

Nazywam się Marzena Kacprowicz i lubię nowe technologie (szczególnie w postaci civic tech). Promuję kreatywne korzystanie z Internetu, programuję, szkolę. Wymyślam i realizuję projekty wykorzystujące potencjał Internetu do rozwiązywania rożnych problemów społecznych.

Staram się przekonywać swoje otoczenie, że Internet to nie samo zło, wręcz przeciwnie – z pomocą Internetu możemy osiągać rozmaite cele i ułatwiać sobie życie (…o ile wiemy, jak wyciągnąć z niego to, co najlepsze – vivat funkcjonalne kompetencje cyfrowe!). Lubię opowiadać o tym, że w Internecie dzieje się dużo ciekawego – dlatego powstało Zrób to w Internecie.

Skąd takie zainteresowania?

Zawsze przyciągały mnie zagadki logiczne i sposoby rozwiązywania rozmaitych problemów. Ciekawość najpierw zaciągnęła mnie na studia na kierunku polityka społeczna, gdzie uczyłam się analizowania i rozwiązywania problemów społecznych, a potem do sektora organizacji pozarządowych, gdzie testowałam zdobytą wiedzę w praktyce. Szybko przekonałam się, że proces rozwiązywania niektórych problemów społecznych może być bardziej efektywny, kiedy wpleciemy do niego nowe technologie. Odkryłam crowdsourcing i jego społeczną odmianę: e-wolontariat. Zaczęłam zgłębiać ich możliwości i… postawiłam sobie za cel przekonanie jak największej liczby osób do korzystania z tych dobrodziejstw :)

Na co dzień:

Programuję #civictech i #govtech, a po godzinach wspieram organizacje pozarządowe w wykorzystywaniu nowych technologii w działaniach społecznych i tworzę aplikacje webowe.

Piszę artykuły na Blog Sektor 3.0

Jestem pomysłodawczynią i ex-product ownerką m.in.:

Promuję crowdsourcing: prowadzę szkolenia w Polsce i za granicą, tworzę materiały edukacyjne,a przez lata współredagowałam portal e-wolontariat.pl.

Na swoim „koncie” mam również organizowanie przedsięwzięć wspierających crowdsourcing, m.in.:

A w wolnych chwilach podróżuję, odwiedzam ciężkie, energiczne koncerty i czytam, najczęściej reportaże, albo surrealistyczne powieści.

Moje motto: Never stop learning!

Masz pomysł na współpracę / pytania / sugestie? Skontaktuj się ze mną:

czesc [małpka] zrobtowinternecie.pl

Marzena Kacprowicz

Cześć! Jestem Marzena. Promuję kreatywne korzystanie z Internetu, programuję, szkolę. Lubię opowiadać o tym, że w Internecie dzieje się dużo ciekawego – dlatego powstało Zrób to w Internecie.